Policja podsumowuje kontrole w trakcie ferii zimowych

Włocławscy stróże prawa prowadzą obecnie wzmożone działania nadzorczo – porządkowe na terenie miasta i okolicznego powiatu, mające na celu zagwarantowanie „Bezpiecznych ferii zimowych 2023”. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób dojeżdżających do pracy na drogach szybkiego ruchu. Akcja będzie trwała do niedzieli 26 lutego 2023 roku, kiedy to ostatnie województwa zakończą ferie.

Włocławska „drogówka” zmobilizowała swoich mundurowych do promowania bezpieczeństwa na drogach podczas ferii zimowych, które rozpoczęły się 16 stycznia, a zakończą 26 lutego 2023 roku. Prowadzą większą ilość kontroli na drogach szybkiego ruchu, skupiając się na ochronie tych, którzy są bardziej narażeni na ryzyko podczas poruszania się po drogach, jak piesi i osoby jadące na rowerach. Dodatkowo wykorzystują policyjnego drona, aby upewnić się, że wszyscy przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Przez dwa tygodnie od 28 stycznia do 12 lutego w województwie kujawsko-pomorskim obowiązywały ferie. Mimo to na terenie danego miasta i powiatu doszło do czterech nieszczęśliwych wypadków, w wyniku których, mimo zachowania środków ostrożności, zginęły dwie osoby, a dwie zostały ranne.