Wypadek zakończył się śmiercią

W miniony piątek, 3 lutego 2023 roku, tragedia dotknęła drogę wojewódzką nr 269, położoną w powiecie włocławskim. 70-letni pieszy był ofiarą zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Józefowo, na terenie gminy Izbica Kujawska. O godzinie 21:20 samochód dostawczy marki Renault zderzył się z osobówką, powodując jej śmierć na miejscu.

Stanowisko dowodzenia (Wojewódzkiej Straży Pożarnej) PSP we Włocławku zostało zaalarmowane do zdarzenia o godzinie 22:00, a Zespół Ratownictwa Medycznego po przybyciu na miejsce stwierdził zgon pieszego. Na miejsce wypadku przybyły 3 zastępy Straży Pożarnej, jak poinformował Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy włocławskiej Straży Pożarnej.

Sprawą zajmuje się prokurator, natomiast stróże prawa badają szczegóły tragicznego zdarzenia. Ze wstępnego policyjnego śledztwa wynika, że samochód dostawczy marki Renault z przyczepą, jadąc od strony Izbicy Kujawskiej w kierunku Sokołowa, potrącił na drodze mężczyznę. Niestety 70-letni mieszkaniec gminy Izbica Kujawska zmarł na miejscu zdarzenia. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku wspomniał również, że kierowca samochodu dostawczego, który ma 52 lata, nie był pod wpływem alkoholu.