Rusza budowa nowej ulicy we Włocławku

Wylesianie odcinka lasu przylegającego do drogi krajowej nr 62 w kierunku Michelin przebiega sprawnie i w najbliższych dniach powinno się zakończyć. W ślad za tym rozpocznie się budowa alternatywnej trasy do Alei Jana Pawła II we Włocławku. Przedsięwzięcie to zostało zapoczątkowane wycinką lasu. Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta Włocławka, poinformował nas, że Lasy Państwowe mają termin do końca lutego. Wygląda jednak na to, że ta część projektu zostanie zrealizowana przed czasem. Firma „Drogtom”, która wygrała przetarg na budowę trasy alternatywnej do Alei Jana Pawła II, a która wcześniej wybudowała m.in. rondo na Alei Jana Pawła II i przebudowała tę trasę od granicy miasta do ulicy Liściastej, rozpocznie kolejny etap prac.

W ubiegłym roku Urząd Miasta Włocławka uzyskał od wojewody ZRID, zwany inaczej zezwoleniem na realizację inwestycji drogowej. Geodeta wytyczył pas drogi. Gdy Lasy Państwowe zakończą zadanie wycinki drzew, rozpocznie się budowa ronda turbinowego na poboczu drogi krajowej nr 62, gdyż będzie to największy obiekt, jaki powstanie przy drodze.

Niestety ta inwestycja przyniesie utrudnienia dla kierowców, którzy nie będą mogli korzystać z odcinka od skrzyżowania z Szosą Brzeską do ronda Falbanka. Alternatywna trasa zostanie wyznaczona na ulicy Wiejskiej oraz na ulicy Zgoda. Nie wiadomo jednak jeszcze, kiedy dokładnie rozpoczną się utrudnienia, ponieważ wciąż trwają ustalenia dotyczące przyszłej organizacji ruchu.