Ciekawość, pierwszy stopień do…

… piekła? Niekoniecznie. To powiedzenie wcale nie jest prawdziwe, bo ciekawość może nas zaprowadzić w wiele bardzo interesujących rejonów. Rozpatrywana na każdym poziomie i w każdej dziedzinie. Bez ciekawości nie byłoby zarówno rozwoju nauki, jak i poszerzania horyzontów… w łóżku.

Specjaliści są za

W wielu opracowaniach dotyczących związków i ich intymnej natury można spotkać twierdzenia, że poszukiwania nowych doznań może prowadzić do umocnienia więzi. Sprawić, że nie będziemy się ze sobą nudzić, nawet będąc razem przez całe lata czy dekady. Tymczasem to przecież właśnie nudę i rutynę wskazuje się często jako przyczynę znużenia związkiem czy nawet jego rozpadu. Nie oznacza to bynajmniej, że każda para ma się od razu rzucać w wir poszukiwań nowych doznań. Wertować blogi, czytać do poduszki Kamasutrę, wykupić pół oferty sklepu butiku erotycznego (jak https://www.erotino.pl/). Są przecież osoby i pary, które pochwalają tak zwaną waniliową stronę seksu i nawet wykonując te same czynności za każdym razem, czerpią z tego przyjemność na każdym poziomie. Jeśli jednak „te same” przestają wystarczać, to właśnie może być sygnałem, by poszukać rzeczy nowych. Jakich? Możliwości jest sporo.

Co to znaczy „coś nowego”?

Nie dla każdej pary „nowe” będzie definiowane w ten sam sposób ani niekoniecznie będzie pociągające. Na początek warto więc przyjrzeć się temu, jak wygląda życie intymne w danym momencie i czego więcej chcielibyśmy w nim zakosztować. Zazwyczaj będą to aktywności bardzo prozaiczne. Przywołana wcześniej Kamasutra to oczywiście przenośnia na rozbudowanie wachlarza pozycji czy też miejsc, w których można uprawiać seks. To także zachęta, by zwrócić uwagę na wschodzie pojmowanie tych czynności. To przecież ojczyzna seksu tantrycznego, który pozwala przezywać przyjemność na poziomie psychicznym i fizycznym, rozciągając jednocześnie akt na całe godziny. To także kultura, w której sztuka miłosna jest dużo bardziej rozbudowana, niż na zachodzie, a szczególną uwagę zwraca paleta zachować nazwanych grą wstępną, czyli przeróżnego rodzaju sposobów dotykania się, całowania i pieszczenia.

Nowości to rzecz jasna także możliwość „zaproszenia” ogromu gości do swojej sypialni. Niekoniecznie  osób (to akurat praktykuje mało par), ale gier miłosnych, bielizny erotycznej, przebrań, akcesoriów i gadżetów (jak https://www.erotino.pl/52-wibratory-naturalne). Każde z ich ma swoje zalety i potrafi świetnie pobudzić oboje partnerów. Rozpalająca zmysły bielizna, w których kobieta czuje się wyjątkowo atrakcyjnie. Stroje, które zmieniają was w zupełnie inne osoby, pozwalając przeżywać swoje fantazje i marzenia – najbardziej typowe z nich to uległe pokojówki i władcze szefowe, pielęgniarki, dominy, policjantki czy seksowni nieznajomi. Nie sposób zapomnieć o całej palecie „zabawek”, z których nie wszystkie mają oczywiste i powszechnie znane zastosowania. Zwykle przy okazji takich zakupów myśli się o kobiecych potrzebach i gadżetach przeznaczonych specjalnie dla nich. A przecież i panowie znajdą przeróżne pierścienie, pompki (https://www.erotino.pl/blog/wiedza/pompka-do-penisa-opinie-i-polecane-modele) i masażery, pozwalające im wejść w nowe rejony. Takie nowości często odbierane są z pewnego rodzaju niepewnością, zawstydzeniem, bez konkretnej wiedzy. W tym momencie można więc polecić poradniki dla par, poprawiające jakość życia intymnego i świadomość swojego ciała i jego możliwości, a których wspólna lektura może naprawdę sporo zmienić na lepsze.