Jubileusz włocławskiej diecezji

Diecezja włocławska doczekała się 900-lecia istnienia. Uroczystości związane z jubileuszem rozpoczną się w sobotę 22 kwietnia 2023 roku w Zduńskiej Woli. W tym dniu rozpocznie się również Nawiedzenie Matki Bożej, reprezentowanej przez Ikonę Jasnogórską, która będzie przemierzać poszczególne parafie diecezji. Uroczystości jubileuszowe i wędrówka Ikony zakończą się w marcu 2024 roku w katedrze włocławskiej. Jakie dodatkowe wydarzenia planowane są w ramach obchodów tego kamienia milowego?

Uroczyste obchody 900-lecia diecezji włocławskiej rozpoczną się w sobotę 22 kwietnia 2023 r. o godz. 11.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli (wydarzenie będzie transmitowane przez Telewizję Trwam). W tym miejscu zainicjowane zostanie również Nawiedzenie Matki Bożej, którego symbolem jest Ikona Jasnogórska. Ikona ma przebyć drogę przez poszczególne parafie diecezji do marca 2024 roku.

W ramach obchodów jubileuszu zorganizowano wystawę, która ma na celu ukazanie historii diecezji, podkreślenie najważniejszych wydarzeń, jej ewoluującej struktury oraz znaczących osób z nią związanych, w tym wybitnych świętych i błogosławionych z diecezji. Wystawa plenerowa rozpocznie się 22 kwietnia 2023 r. w Zduńskiej Woli i będzie prezentowana w najbardziej znaczących parafiach na terenie diecezji włocławskiej.