Na dworcu we Włocławku zbudowano nowy peron

Pasażerowie pociągów mogą już korzystać z wyremontowanego peronu nr 1 we Włocławku, którego podwyższona konstrukcja ułatwia dostęp do pociągu. Dodatkowym udogodnieniem są tablice informacyjne, oznakowanie oraz lepsze oświetlenie. Pociągi z tego peronu jadą w kierunku Bydgoszczy, Torunia i Łodzi. W przyszłości planowane jest przedłużenie peronu nr 1 oraz remont peronu nr 2.
Modernizacja peronu nr 1 włocławskiej stacji PKP rozpoczęła się w styczniu 2023 roku, a nadzór nad nią sprawowały PKP Polskie Linie Kolejowe. Przebudowa peronu miała się zakończyć w kwietniu 2023 roku. Od kilku dni pociągi zatrzymują się na nowym, podwyższonym peronie, zapewniając pasażerom wygodniejsze wsiadanie. W ramach projektu prowadzone są również prace remontowe w przejściu podziemnym.

Budowa przejścia podziemnego nadal trwa i przewiduje się, że potrwa jeszcze cztery miesiące. W celu dostosowania do estetyki budowanego dworca kolejowego, wymianie ulegną zarówno okładziny ścienne, jak i sufitowe. W przejściu zostanie również wykonana modernizacja izolacji, odwodnienia, oświetlenia oraz tablic informacyjnych. Jak informuje Bartosz Pietrzykowski, zakończenie budowy przejścia planowane jest na sierpień.