Wypadek na przejściu dla pieszych we Włocławku: poszkodowana kobieta zostaje przewieziona do szpitala

W dniu 1 czerwca, tuż przed godziną 10 rano, miało miejsce zdarzenie drogowe na przejściu dla pieszych przy ulicy Wienieckiej we Włocławku, w pobliżu skrzyżowania z ulicą Toruńską. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala w celu udzielenia pomocy medycznej.

W czasie zdarzenia kierowca samochodu marki Opel Vectra, jadący z ulicy Toruńskiej i skręcający w kierunku ulicy Wienieckiej, uderzył w poruszający się na przejściu dla pieszych elektryczny wózek inwalidzki. Naoczni świadkowie tego niefortunnego incydentu mówią, że elektrowózek przewrócił się w wyniku kolizji, a kobietę podróżującą nim potrącono na jezdnię. Policja z Komendy Miejskiej we Włocławku prowadzi dochodzenie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Starszy kapitan Joachim Zefert z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku poinformował o tym, że poszkodowana doznała urazów głowy oraz ręki. Na miejsce wypadku, przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego, zjawił się strażak będący na wolnym czasie oraz dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 we Włocławku, aby udzielić pierwszej pomocy.

Aktualizacja: Jak się później dowiedzieliśmy, pierwszą pomoc poszkodowanej udzieliła również Ewa Paćko, znana instruktorka pływania i prezes Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Wodnik” we Włocławku. Informację tę sama potwierdziła w mediach społecznościowych.