Akcja poszukiwawcza we Włocławku

22 sierpnia we Włocławku doszło do wieczornej akcji poszukiwawczej, w której brali udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej. Celem było odnalezienie osób, które zgubiły drogę w pobliżu tamy. Gdy zaginieni zostali znalezieni, strażacy przekazali ich pod opiekę funkcjonariuszy policji.

Tego wieczoru, strażacy z Włocławka zostali zaangażowani w operację poszukiwawczą mającą na celu zlokalizowanie czterech osób, które zagubiły się w gęstych krzewach blisko Krzyża ku czci księdza Jerzego Popiełuszki. Interwencja wymagała zaangażowania dwóch zespołów Straży Pożarnej, które działały wspólnie z jednostką łodzią motorową.

Zagubione osoby (trzy kobiety i jeden mężczyzna), w wieku między 24 a 28 lat, zostały odnalezione w zaroślach przybrzeżnych, około 2 kilometry od zapory wodnej. Jak informuje brygadier Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, po pierwszych badaniach medycznych osoby te zostały bezpiecznie przetransportowane do innego miejsca. Następnie poddano je dalszej opiece Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz przybyłego na miejsce patrolu Policji.