Bezpieczna droga do szkoły – działania "drogówki" z Włocławka

Jak co roku, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, popularnie zwani „drogówką”, podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, przeprowadzili oni inspekcję oznakowania drogowego w okolicach włocławskich placówek edukacyjnych. Ta roczna inicjatywa ma na celu chronić dzieci i młodzież na drogach.

Zakończenie wakacji jest coraz bliżej, co oznacza, że uczniowie niedługo wrócą do szkół. Dlatego policjanci z Włocławka dokładnie przeanalizowali i skontrolowali oznakowanie drogowe w rejonie miejscowych szkół. Ich uwaga skupiała się nie tylko na poprawności oznakowań, ale również na ich stanie technicznym.

Sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski, z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, poinformował, że podczas kontroli nie wykryto żadnych nieprawidłowości. Podkreślił również, że od poniedziałku 4.09.2023 r., policja we współpracy z Strażą Miejską będzie dbać o bezpieczeństwo dzieci na drodze. Działania te obejmują zarówno egzekwowanie przestrzegania przepisów drogowych przez kierowców, jak i edukowanie najmłodszych o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza przy przechodzeniu przez jezdnię.

W początkowych tygodniach września, zespół profilaktyki z prewencji i ruchu drogowego z KMP Włocławek będzie odwiedzać szkoły, szczególnie klasy pierwsze, aby podkreślić znaczenie przestrzegania zasad poruszania się po drogach. Te działania mają kluczowe znaczenie dla zapobiegania potencjalnie tragicznym wypadkom, a wszystko to realizowane jest w ramach corocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.