Tragiczny finał kłótni o kobietę – sprawca najprawdopodobniej trafi na obserwację psychiatryczną

W lutym na terenie mieszkalnym Zazamcze w Włocławku miała miejsce prawdziwa tragedia. Za sprawą spięcia, które wybuchło na tle relacji z kobietą, Mirosław R., były partner Żanety S., zaatakował nożem innego mężczyznę, co przyczyniło się do jego śmierci. Ofiarą ataku padła także wspomniana kobieta, która odniosła obrażenia w wyniku szarpaniny. Nieszczęsne zdarzenie skończyło się dla Mirosława R. zatrzymaniem przez policję, a przy nim znaleziono dodatkowo 87 gramów amfetaminy.

Sprawą tragicznego incydentu zajmuje się Prokuratura Rejonowa we Włocławku. Sprawca został umieszczony w areszcie tymczasowym. Jak dowiedzieliśmy się najnowszych informacji, przyszłość Mirosława R. prawdopodobnie będzie wiązać się z obserwacją psychiatryczną.

Prokurator Tomasz Chechła z Prokuratury Rejonowej we Włocławku poinformował: „Decyzja o przedłużeniu aresztu tymczasowego zapadła. Planujemy przeprowadzenie obserwacji psychiatrycznej w tej sprawie. Czekamy na jej realizację i finalną opinię odnośnie poczytalności podejrzanego. (…) Biegli specjaliści podkreślili, że jednorazowe badanie nie pozwala na wydanie takiej opinii i konieczne jest przeprowadzenie obserwacji.”

Obserwacja psychiatryczna może trwać maksymalnie do sześciu tygodni. Jeżeli osoba jest tymczasowo aresztowana, obserwacja musi zostać przeprowadzona w Zakładzie Karnym, gdzie znajduje się oddział psychiatryczny – takie zakłady są np. w Poznaniu i Szczecinie. Po obserwacji lokalni biegli tworzą raport. Warto też wspomnieć, że decyzję o przeprowadzeniu obserwacji podejmuje Sąd, chociaż jak dowiedzieliśmy się, zwykle zgadza się on z wnioskiem Prokuratury.

Areszt tymczasowy dla Mirosława R. wydłużono do 7 listopada.