Interwencja ratowników WOPR na jeziorze Czarnym

We wtorek, 15 sierpnia, w godzinach popołudniowych nad brzegiem malowniczego jeziora Czarnego wydarzył się niefortunny incydent. Ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego staneli przed koniecznością natychmiastowej interwencji i udzielenia pierwszej pomocy nastoletniej dziewczynie, którą wyciągnęli z tajemniczych głębin wodnych.

Z doniesień świadków, przechodzących akurat obok miejsca zdarzenia, wynikało, że grupka młodzieży bawiła się na pobliskim pomoście, skacząc wprost do wody. Nieoczekiwanie jedna z dziewcząt nie wyłoniła się na powierzchnię jeziora, co natychmiast zaalarmowało obecnych na miejscu ratowników WOPR. Bez wahania przystąpili oni do działania, dbając o bezpieczeństwo korzystających z uroków jeziora Czarnego.

Szybko udzielona pomoc okazała się skuteczna – poszkodowaną nastolatkę przetransportowano karetką pogotowia do najbliższego szpitala. Ta sytuacja stanowi kolejny dowód na to, że pomimo kończącego się sezonu kąpielowego, ryzyko zagrożeń nad wodą jest nadal wysokie.

Pragniemy przypomnieć wszystkim miłośnikom basenów, jezior czy morza o konieczności zachowania ostrożności podczas letnich kąpieli. Nie należy zapominać, że spożywanie alkoholu przed wejściem do wody jest absolutnie niewskazane i może prowadzić do tragicznych w skutkach sytuacji.