Ostrzeżenie przed upałami skrócone dla części województwa kujawsko-pomorskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował o skróceniu czasu, na jaki zostało wydane ostrzeżenie dotyczące upałów. Zmiana dotyczy północno-zachodnich obszarów województwa kujawsko-pomorskiego i ma zastosowanie do końca wtorku. Poprzednio, prognozy przewidywały utrzymanie się wysokich temperatur do dnia czwartku.

Aktualne ostrzeżenie związane z upałami dotyczy powiatów: sępoleńskiego, tucholskiego oraz świeckiego. Czas jego obowiązywania przypada na godzinę 20:00 dnia wtorku. Prognozy wystawione przez synoptyków IMGW przewidują, że maksymalna dzienna temperatura wyniesie od 30 do 34 stopni Celsjusza, natomiast minimalna nocna od 16 do 20 stopni. W pozostałej większości powiatów województwa kujawsko-pomorskiego, ostrzeżenie przed upałami obowiązuje nadal do wieczora czwartkowego.

Na najbliższe dni rekomendowane jest stosowanie się do zasad ochrony przeciwsłonecznej. Zachęca się do regularnego nawadniania organizmu oraz unikania aktywności na otwartym powietrzu podczas godzin o najwyższym nasłonecznieniu.