Tragiczny wypadek na skrzyżowaniu ulic Okrzei i Wienieckiej: rowerzystkę potrącił TIR

14 sierpnia, w poniedziałek, krótko po godzinie 14:00 na skrzyżowaniu ulicy Okrzei i Wienieckiej doszło do groźnego zdarzenia drogowego. TIR, który zmierzał z ulicy Toruńskiej w stronę osiedla Zazamcze, nieoczekiwanie uderzył w kobietę na rowerze. Rowerzystka przejeżdżała przez przejście dla pieszych i rowerów kiedy doszło do tego tragicznego wypadku.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawił się helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który postawił kierownik wydziału prewencji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, kapitan Łukasz Politowski. Podkreślił on również obecność dwóch zastępów strażaków, personelu medycznego oraz policji.

Na chwilę obecną ratownicy udzielają pomocy poszkodowanej w wypadku rowerzystce. Z powodu tego tragicznego zdarzenia ruch ulicą Wieniecką jest mocno utrudniony. Zarówno nitka prowadząca do centrum miasta, jak i ta kierująca się w stronę osiedla Zazamcze są aktualnie nieprzejezdne.

Aktualizacja o godzinie 15:06: Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował poszkodowaną rowerzystkę do szpitala znajdującego się w Toruniu. Ulica Wieniecka jest już otwarta dla ruchu w kierunku centrum miasta, natomiast droga do osiedla Zazamcze nadal pozostaje zamknięta ze względu na trwające prace służb na miejscu wypadku.