Identyfikacja ofiary niedzielnego wypadku kolejowego we Włocławku

Prokuratorzy z Włocławka zidentyfikowali mężczyznę, który stracił życie podczas niedzielnego (13.08) tragicznego incydentu na tory kolejowe, nieopodal przystanku Włocławek Zazamcze. Wszystko wskazuje na to, że jest to 39-letni mieszkaniec tego miasta.

Okoliczności nieszczęśliwego zdarzenia, które miało miejsce 13 sierpnia, tuż przed południem, około kilometra za przystankiem kolejowym Włocławek Zazamcze, są nadal badane. Incydent spowodował kilkugodzinne zawieszenie ruchu pociągów na linii nr 18.

Potwierdzono, że ofiarą wypadku jest 39-letni mężczyzna. Zginął on pod kołami pociągu POLREGIO poruszającego się na trasie Włocławek – Bydgoszcz Główna. Identyfikacja nastąpiła dzięki dokumentom znalezionym przy ciele ofiary, jak informuje prokurator Małgorzata Kręcicka z Prokuratury Rejonowej we Włocławku. Teraz prowadzone są działania mające na celu skontaktowanie się z rodziną i ostateczne potwierdzenie tożsamości mężczyzny.

Z ustaleń wynika również, że w chwili tragedii maszynista pociągu był trzeźwy. Obecnie trwają prace mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tragedii. Śledztwo skupia się na wyjaśnieniu przyczyn śmiertelnego wypadku kolejowego.

Sekcja zwłok 39-letniego mężczyzny ma się odbyć w najbliższych dniach, co prawdopodobnie przyczyni się do dalszej eksploracji przebiegu tragicznych wydarzeń.