Akcja sprzątania środowiska naturalnego – wspólne działania WOPR, policji i lokalnej młodzieży

Dzisiaj, grupa złożona z ratowników Włocławskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR), funkcjonariuszy Ogniwa Prewencji na Wodach i terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji (KMP) we Włocławku, uczniów Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki, pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz członków Włocławskiego Klubu Nurkowego Jacques przeprowadziła akcję porządkowania środowiska naturalnego, zbierając znaczne ilości odpadów.

Prezes włocławskiego oddziału WOPR, Sławomir Mularski, podaje, że do działań włączyło się wiele osób. Ich zadaniem było oczyszczenie lasu, wody oraz trzcinowisk z różnego rodzaju odpadów. Specjalne uwagę poświęcono także dnu Jeziora Czarnego.

Jak informuje szef włocławskiej służby ratowniczej, podczas akcji udało się usunąć z dna jeziora wiele różnorodnych przedmiotów. Wśród nich były m.in. stary arkusz blachy, opony czy butelki – zarówno szklane, jak i plastikowe. Na liście znalazły się również akcesoria pływackie, takie jak płetwy czy okulary.

WOPR wyraża wdzięczność wszystkim uczestnikom zaangażowanym w działania sprzątające i apeluje do społeczności o kontynuację tych działań, szczególnie podczas spacerów w lesie i korzystania z kąpielisk.