Nieprzewidziany incydent z udziałem samochodu osobowego na alei Kazimierza Wielkiego

Włocławski rzecznik prasowy PSP, brygadier Mariusz Bladoszewski, poinformował o zdarzeniu drogowym, do którego doszło dzisiaj około 13.00 na alei Kazimierza Wielkiego. Incydent miał miejsce w pobliżu skrzyżowania z aleją Królowej Jadwigi i aleją Chopina, gdzie samochód marki Toyota typu suv uderzył w słup oświetleniowy.

Zaskakująco w wyniku tego zdarzenia, nikt nie poniósł żadnych obrażeń. Kierowca pojazdu, próbując wyjaśnić sytuację, tłumaczył się tym, że nie zauważył latarni przez chwilowe rozkojarzenie podczas prowadzenia pojazdu. Policjanci, reagując na całą sytuację, ukarali go mandatem za niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

Według informacji przekazanych przez policję, 75-letni kierowca Toyoty nie dostosował swojej prędkości do aktualnych warunków ruchu drogowego, co doprowadziło do kolizji z latarnią. W następstwie tego zdarzenia, kierowca został ukarany mandatem karnym.

Na skutek uderzenia, słup oświetleniowy upadł na jezdnię, blokując tym samym część drogi prowadzącej w kierunku tamy. Po zdarzeniu, interweniowały służby ratunkowe – policjanci oraz strażacy z jednostki znajdującej się na Płockiej.