Podziękowanie dla rypińskiej policji: kwiaty i list od wdzięcznej kobiety

Do siedziby Komendy Powiatowej Policji, zlokalizowanej w Rypinie (województwo kujawsko-pomorskie), została doręczona paczka zawierająca bukiet kwiatów oraz list. Z przekazu wynikało, że nadawcą była mieszkanka tego miasta, która pragnęła wyrazić wdzięczność dla funkcjonariuszy. W liście podkreśliła, że otrzymała ich pomoc w sytuacji, gdy nie mogła wejść do własnego mieszkania, ponieważ zamki w drzwiach zostały wymienione przez nieznane jej osoby.

Interesujący przypadek zdarzył się w sierpniu bieżącego roku, gdy dyżurny rypińskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie. Zgłaszającą była kobieta, która poinformowała, że nie jest w stanie dostać się do swojego mieszkania, gdyż podczas jej nieobecności zamki zostały wymienione na nowe.

W takich okolicznościach zazwyczaj pomoc można otrzymać od specjalistów – ślusarzy, którzy bez trudu otworzyliby drzwi. Niestety, zdarzenie miało miejsce w dniu wolnym od pracy, a skorzystanie z usług fachowców było możliwe dopiero następnego dnia.

Jednakże, policjanci nie zostawili pomocnej dłoni kobiety bez pomocy. Podjęli decyzję o wsparciu i ustalili, że zamki zostały wymienione przez zarządcę budynku. Policjanci dowiedzieli się również, kto posiada klucze do mieszkania. Pojechali po nie i przekazali je właścicielce. Dzięki interwencji stróżów prawa, problem kobiety został rozwiązany, co oznaczało wyjście z trudnej sytuacji – takie informacje przekazał rzecznik rypińskiej komendy.

Niebawem po tym incydencie, kobieta postanowiła podziękować funkcjonariuszom za ich pomoc poprzez wysłanie kwiatów za pośrednictwem poczty kwiatowej. Policjanci wyrazili swoją radość i satysfakcję z otrzymanego gestu wdzięczności i słów uznania.