Radni Włocławka zadecydują o budżecie miasta na 2023 rok

26 września 2023 roku, podczas sesji Rady Miasta Włocławek, radni będą podejmować decyzję na temat projektu uchwały dotyczącej budżetu miasta. Uwagę zwraca punkt uchwały, który mówi o planowanych wydatkach na pensje pracowników instytucji miejskich Włocławka, takich jak jednostki budżetowe, placówki kulturalne oraz zakład budżetowy. Łączna kwota przeznaczona na wynagrodzenia i nagrody specjalne wynosi 20 377 533,99 złotych.

W projekcie uchwały napisano, że „plan wydatków na zarobki pracowników urzędów miasta Włocławek i towarzyszących im instytucji będzie zwiększony o sumę 17 641 532,99 złotych”. Wynika to z planowanego od 1 lipca tego roku wzrostu minimalnego wynagrodzenia, zmian w regulaminie dotyczącym płac pracowników samorządowych oraz z próby zniwelowania różnic w zarobkach pomiędzy pracownikami zajmującymi różne stanowiska.

Zaproponowano również podniesienie wydatków o dodatkowe 2 736 001,00 złotych. Jest to kwota przeznaczona na specjalne nagrody dla nauczycieli, które mają być wręczone w związku z obchodami 250. rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

Projekt uchwały budżetowej zostanie przedstawiony do rozpatrzenia radnym podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 26 września 2023 roku. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej galerii zdjęć.