Tragiczny incydent rowerowy w sercu Włocławka

W wyniku kolizji na skrzyżowaniu dwóch głównych arterii we Włocławku, czyli Łęgskiej i Ogniowej, doszło do poważnego wypadku. Kobieta poruszająca się na rowerze została potrącona przez samochód osobowy, a jej stan wymagał natychmiastowego przewiezienia do najbliższego szpitala. Za kierownicą owego pojazdu siedział 22-letni mężczyzna, któremu stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku zdecydowali się zatrzymać dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów.

Incydent ten został zgłoszony służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne 27 września 2023 roku, tuż po godzinie 21:30. Policja natychmiast rozpoczęła działania mające na celu wyjaśnienie szczegółów tego niefortunnego zdarzenia.

Pierwsze ustalenia funkcjonariuszy sugerują, że młody kierowca jadący fordem nie udzielił pierwszeństwa kobiecie na rowerze. Manewrując swoim pojazdem, skręcając z ulicy Ogniowej w Łęgską, pomimo obowiązku przepuszczenia, zignorował rowerzystkę. Ten nieodpowiedzialny czyn doprowadził do tragicznego w skutkach potrącenia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez nadkomisarz Joannę Seligowską-Ostatek, rzeczniczkę Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, 42-letnia poszkodowana odniosła rany tak poważne, że jej leczenie zajmie ponad tydzień.

By dokładnie wyjaśnić okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia na skrzyżowaniu Łęgskiej i Ogniowej we Włocławku, policja rozpoczęła oficjalne śledztwo. Mimo to, nie czekając na jego wyniki, zdecydowała o odebraniu prawo jazdy młodemu kierowcy forda.