Orlen zakończył rozbudowę zakładów Anwil we Włocławku

Koncern naftowy Orlen poinformował o finalizacji rozbudowy kompleksu produkcyjnego nawozów Anwil, zlokalizowanego we Włocławku. Skoncentrowano się na dodaniu trzeciej linii produkcyjnej, co pozwoli na znaczne zwiększenie wydajności fabryki. Inwestycję, która trwała przez trzy lata, opisał jako zwiększającą potencjał produkcyjny Anwilu o 50 procent, prezes koncernu Daniel Obajtek na konferencji prasowej. Dodatkowo, koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 1,7 miliarda złotych.

W ramach strategicznych działań Orlenu, przeprowadzono rozbudowę we Włocławku mającą na celu zwiększenie wydajności produkcji nawozów azotowych w zakładach Anwil należących do tej grupy. Dzięki temu, fabryka we Włocławku będzie zdolna do produkcji o 50 procent większej niż dotychczas.

Daniel Obajtek podczas konferencji poświęconej inwestycji w rozszerzenie moce produkcyjne polskich nawozów stwierdził: „Ruszamy z nowym projektem rozbudowy produkcji nawozów azotowych. Dzięki tej inwestycji, możliwe będzie podniesienie produkcji o 50 procent. Jeśli do tej pory zakład wytworzył w ciągu roku około 1 milion ton nawozów, teraz będzie w stanie dostarczyć 1,5 miliona ton”. Obajtek zaznaczył także, że zwiększenie mocy produkcyjnych odpowiada za około 25 procent krajowego zużycia, co jest kluczową inwestycją dla zapewnienia strategicznego bezpieczeństwa polskiego rolnictwa.

Całe przedsięwzięcie jest największą inwestycją w historii Anwilu. Jak przedstawiał podczas konferencji szef Orlenu, proces rozbudowy trwał przez trzy lata i kosztował 1,7 miliarda złotych. W rezultacie rozbudowy Anwilu powstało dodatkowo około dwieście nowych miejsc pracy.