Charytatywny marsz z czworonogami "Bieg na Sześć Łap" cieszy się niesłabnącą popularnością we Włocławku

Od 2015 roku, miłośnicy zwierząt we Włocławku oczekują na coroczny charytatywny marsz „Bieg na Sześć Łap”. To wydarzenie, które powstało w celu pomocy schroniskowym psom, już na stałe wpisało się w kalendarz imprez miejscowego schroniska dla zwierząt. Pod koniec października 2023 roku, dokładnie w niedzielę 29-go, z okazji Dnia Kundelka (24 października), odbyła się kolejna edycja tego wydarzenia. Całe rodziny i grupy przyjaciół podjęły wyzwanie pieszej wędrówki na dystansie 3 kilometrów, która prowadziła wokół schroniska znajdującego się przy ulicy Przemysłowej.

Tego dnia, po raz drugi w 2023 roku, Schronisko dla zwierząt we Włocławku stało się miejscem niecodziennego wydarzenia – Biegu na Sześć Łap. Każda osoba, która zdecydowała się dołączyć do tej akcji, miała możliwość uczestniczenia w spacerze razem ze swoim czworonożnym towarzyszem. Chętnych do udziału w marszu nie brakowało – całe rodziny i grupy przyjaciół przybyły do schroniska, aby pospacerować z psami. Wędrówka prowadziła do lasu znajdującego się w pobliżu schroniska, gdzie uczestnicy mieli do pokonania trasę o długości 3 kilometrów.

„Bieg na Sześć Łap” to więcej niż tylko wydarzenie sportowe. To inicjatywa mająca na celu zwiększenie ruchu i socjalizacji schroniskowych psów, co jest kluczowym elementem ich przygotowania do adopcji. Jest to również doskonała okazja dla potencjalnych adoptujących do bliższego poznania psa, zanim podejmą decyzję o jego adopcji.

Udział w biegu jest możliwy tylko dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, ale muszą być pod opieką dorosłej osoby.

Schronisko zawsze jest otwarte na pomoc ze strony społeczności. Można wspomóc go, dostarczając karmę dla zwierząt czy koce, ręczniki i pościel – niekoniecznie nowe, ale bez wypełnienia puchowego (ze względów bezpieczeństwa). Każda forma pomocy jest mile widziana.