Bezpieczeństwo dzieci na drodze – wartościowe lekcje od policjantki z Włocławka

Ostatnio w Kruszynie, w miejscowej szkole podstawowej, miało miejsce spotkanie dzieci z funkcjonariuszem ruchu drogowego z Włocławka. Celem spotkania była edukacja najmłodszych na temat bezpiecznej drogi do szkoły i powrotu z niej. Policjantka aktywnie promowała noszenie przez uczniów elementów odblaskowych, które mogą znacznie poprawić ich widoczność na drodze, zwłaszcza w porach roku charakteryzujących się ograniczoną ilością światła naturalnego.

Funkcjonariusze z Włocławka są częstymi gośćmi w lokalnych szkołach, gdzie angażują się w rozmowy i prelekcje na temat kwestii bezpieczeństwa. Tym razem, wizyta odbyła się w Szkole Podstawowej w Kruszynie. Uczniowie młodszych klas z entuzjazmem wysłuchali rad i wskazówek od policjantki. Poruszyła ona nie tylko tematy związane z bezpieczeństwem w trakcie pobytu na terenie szkoły, ale również podczas podróży do niej i powrotów do domu.

Podczas spotkania, policjantka skupiła się na promowaniu akcji „Świeć przykładem”. Przypominała dzieciom o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Te małe, ale niezwykle ważne akcesoria, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, mogą znacznie poprawić widoczność pieszego na drodze. Dzięki nim, kierujący pojazdami są w stanie dostrzec pieszego z dużo większej odległości, co pozwala na bezpieczne ominięcie go.