Smutne wydarzenie pod mostem stalowym na Zawiślu: znaleziono ciało 16-latki

Na terenie Włocławka, w pobliżu konstrukcji stalowego mostu na Zawiślu, doszło do smutnego odkrycia. Wczesnym rankiem we wtorek 17 października przypadkowy przechodzień odnalazł zwłoki młodej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że śmierć dziewczyny nastąpiła tej nocy, w okolicach ulicy Cysterskiej. Szczegóły tragedii są na razie nieznane.

Komenda Miejska Policji we Włocławku potwierdza jedynie fakt wystąpienia zdarzenia. Jak informują, w dniu odkrycia ciała, pod nadzorem prokuratora, funkcjonariusze prowadzili czynności związane z ustaleniem tożsamości zmarłej oraz okoliczności jej śmierci. Sierżant sztabowy Tomasz Tomaszewski z włocławskiej komendy odmówił jednak udzielania jakichkolwiek szczegółowych informacji na temat prowadzonego śledztwa.

Niezależnie od tajemniczości i powagi sytuacji, udało się nam ustalić kilka istotnych faktów. Jak wynika z naszych informacji, zwłoki odnalezione pod mostem stalowym należą do 16-letniej dziewczyny. Wstępne ustalenia wskazują na to, że jej śmierć nie była wynikiem działania osób trzecich.

Wszystko wskazuje na to, że tragedię spowodowało samobójstwo. Potwierdza to planowane przez prokuraturę wszczęcie śledztwa opartego o artykuł 151 kodeksu karnego. Przewiduje on karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat za namawianie lub udzielanie pomocy osobie, która planuje targnąć się na własne życie. Choć na razie wszystko wskazuje na to, że dziewczyna działała sama, rutynowym działaniem jest sprawdzenie, czy nikt nie wpływał na jej desperacką decyzję.