Rozpoczęcie drugiego etapu modernizacji głównej stacji kolejowej we Włocławku

We wtorek, 17 października, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A (PKP PLK) podjęły działania w ramach drugiego etapu przebudowy na najważniejszej stacji kolejowej we Włocławku. Prace te koncentrują się na remoncie peronu numer 2.

Spółka, która jest odpowiedzialna za utrzymanie i rozwój sieci kolejowej w Polsce, kilka tygodni wcześniej zapowiedziała, że proces modernizacji obejmie nie tylko peron numer 2, ale również przystąpi do budowy nowej wiaty o długości 150 metrów. Projekt wiaty będzie harmonijnie dopasowany do architektury nowego dworca. Dodatkowo, zostanie zamontowana winda z tunelu podziemnego dla osób o ograniczonej mobilności.

Zespół prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., z Przemysławem Zielińskim na czele, podaje że w wyniku realizacji drugiego etapu prac, peron numer 1 zostanie wydłużony do 300 metrów. Dzięki temu stacja będzie w stanie obsługiwać pociągi dalekobieżne. To znacząco zwiększy przepustowość stacji oraz ułatwi prowadzenie ruchu kolejowego na trasie Kutno – Toruń Główny.

Prace renowacyjne mają zakończyć się w połowie 2024 roku. Potwierdza to zaangażowanie PKP PLK w modernizację sieci kolejowej, aby poprawić komfort i efektywność podróży dla pasażerów.