Sześćdziesięcioletni paser akcyzowy zatrzymany przez policję

Skarb Państwa odniósł straty oszacowane na ponad 760 tysięcy złotych, kiedy to 61-letni mężczyzna został zatrzymany za przewożenie towaru bez wymaganych znaków akcyzy. W jego samochodzie znaleziono olbrzymią ilość nielegalnych papierosów – aż 30 tysięcy paczek, a także prawie 15 kilogramów niewłaściwej krajanki tytoniowej. W wyniku tego zatrzymania, mężczyzna ten będzie teraz musiał odpowiedzieć za swój czyn, który jest uznawany za paserstwo akcyzowe.

Sytuacja rozgrywała się na autostradzie A-1 pod Włocławkiem, gdzie patrolujący ten odcinek funkcjonariusze zauważyli niecodzienną jazdę dostawczego samochodu marki Renault. Pojazd ten nieustannie zmieniał pasy ruchu, gwałtownie zwalniał, a następnie przyspieszał. Policjanci postanowili zbadać sprawę i kiedy tylko mieli okazję, zatrzymali samochód do kontroli drogowej.

Mimo że kierowca był trzeźwy i początkowo przewożony przez niego ładunek nie wzbudzał żadnych podejrzeń, to po dokładniejszej inspekcji okazało się, że oprócz mebli przewoził on również nielegalne towary. W samochodzie znaleziono bowiem papierosy bez wymaganych znaków akcyzy i nielegalną krajankę tytoniową.

Policja zatrzymała mężczyznę i zabezpieczyła nielegalny towar. W jego samochodzie odnaleziono aż 30 tysięcy paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych oraz prawie 15 kilogramów krajanki tytoniowej. W piątek, sześćdziesięcioletni mężczyzna usłyszał zarzut z kodeksu karnego skarbowego. Musi teraz liczyć się z poważnymi konsekwencjami, które mogą obejmować konfiskatę majątku, surową grzywnę lub karę pozbawienia wolności do lat 3 – a nawet wszystkie te kary jednocześnie.

Z powodu tego incydentu, Skarb Państwa poniósł straty oszacowane na kwotę ponad 760 tysięcy złotych.