Amfetamina i skradzione rowery. 26-latek z Torunia usłyszał 18 zarzutów

Za sprawą sprawnych działań strażników prawa z komisariatu na Rubinkowie, 26-letni mieszkaniec Torunia został zatrzymany. Podczas przeszukania, u mężczyzny odkryto narkotyki – amfetaminę. Śledczy nie pozostawili tematu nierozwiązanych kradzieży rowerów w mieście i dzięki dogłębnej analizie dowodów, powiązali 26-latka z tymi przestępstwami.

Niewielka porcja amfetaminy została odnaleziona przy mężczyźnie w piątek, 29 września 2023 roku. Funkcjonariusze z komisariatu policji na rubinkowskim osiedlu przeprowadzili potrzebne testy, które potwierdziły obecność substancji psychotropowej. Stróże prawa dokonali również przeszukania miejsc, gdzie podejrzany przebywał.

Badając zgromadzone dowody oraz analizując wszystkie okoliczności sprawy, śledczy doszli do wniosku, że mężczyzna jest odpowiedzialny za serię kradzieży rowerów w Toruniu. Sprawca wykorzystywał chwilową nieuwagę właścicieli jednośladów i zabierał je ze stojaków. Takie działania, jak ustalili policjanci, mężczyzna podejmował od czerwca do września 2023 roku. Ostatni skradziony rower udało się odzyskać dzięki skutecznym działaniom rubinkowskich funkcjonariuszy.

Za wszystkie popełnione przestępstwa, 26-latek usłyszał łącznie 18 zarzutów. Aż siedemnaście z nich dotyczyło kradzieży rowerów, a jeden obejmował posiadanie nielegalnych substancji – amfetaminy. Teraz sprawca stanie przed obliczem sądu i za swoje czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.