Tragiczne zdarzenie na stacji kolejowej w Czerniewicach

Śmiertelny wypadek miał miejsce na stacji kolejowej w miejscowości Czerniewice, pod Włocławkiem. Ofiarą była 73-letnia kobieta, której życia nie udało się uratować. Z powodu tego nieszczęśliwego zdarzenia, ruch kolejowy był paraliżowany przez wiele godzin.

Niedzielny wieczór (22 października) przyniósł tragiczne wydarzenie, które miało miejsce kilka minut po godzinie 19:00 na stacji kolejowej w Czerniewicach, należącej do gminy Choceń.

Jak podaje straż pożarna, pociąg Intercity jadący trasą Warszawa – Piła Główna, potrącił kobietę w podeszłym wieku, która znajdowała się na torach. Niestety 73-latka zginęła na miejscu.

Brygadier Mariusz Bladoszewski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku, przekazał informacje niedługo po wypadku. Zaznaczył, że obecnie trwa zabezpieczanie miejsca zdarzenia i dodał, że na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej. Ruch pociągów w kierunku Piły jest niestety zablokowany.

Na obszarze zdarzenia działały dwa zastępy straży pożarnej: JRG nr 1 z Włocławka oraz jednostka OSP Czerniewice.

Bladoszewski informuje również, że PKP Intercity zadbało o komfort pasażerów i dla nich podstawiło drugi pociąg. Niemniej jednak, jak informuje Portal Pasażera, opóźnienie pociągu sięgało ponad 2,5 godziny. Z tego powodu inne pociągi również były opóźnione.