Włocławek: nielegalny lokal z hazardem rozwiązany przez Krajową Administrację Skarbową

Za działalność niezgodną z prawem odpowiadał lokal na obszarze Włocławka, który został zamknięty przez pracowników Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Zabezpieczono w nim sześć automatów do gier, które nie miały odpowiednich uprawnień. Dodatkowo, funkcjonariusze skonfiskowali ponad 23 tysiące złotych.

Kontrola odbyła się na mocy postanowienia Prokuratury Rejonowej we Włocławku. Mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Wydziału Służby Celno-Skarbowej przeszukali obiekt w centrum miasta, będący miejscem podejrzewanym o organizowanie nielegalnych gier hazardowych.

W trakcie przeszukania lokalu, funkcjonariusze natknęli się na sześć nielegalnych automatów do gier. Znaleźli również dokumenty, telefony komórkowe i klucze serwisowe. Co więcej, odkryli ponad 10 tysięcy złotych ukrytych za kaloryferem oraz w koszu na śmieci – jak informuje Kinga Błaszczyńska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy.

Następnie, funkcjonariusze przeszukali też jedno z mieszkań, gdzie przy pomocy psa szkolonego do wykrywania waluty, ujawnili ukryte 13 tysięcy złotych. Te pieniądze pochodziły z nielegalnej działalności i zostały skonfiskowane.

Śledztwo prowadzone przez Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu zaowocowało postawieniem zarzutów dwóm osobom zatrzymanym w wyniku kontroli. Osoby te są podejrzane o prowadzenie nielegalnych gier hazardowych. Grozi im kara grzywny lub nawet do trzech lat pozbawienia wolności.