Włocławek w kręgu zieleni: ogłoszony przetarg na dostawę i nasadzenia drzew

Równość, harmonia i zrównoważony rozwój nie są pojęciami odległymi dla Włocławka. Miasto, pragnąc zaoferować swoim mieszkańcom najwyższy standard życia, podjęło decyzję o wdrożeniu projektu o nazwie „Zielona i niebieska infrastruktura miasta”. W ramach tego inicjatywy ogłoszono przetarg na dostawę i nasadzenie około 500 sadzonek drzew.

Planowane jest wprowadzenie różnorodności gatunków drzew, które mają zasilić flory miasta. Na ulicach Włocławka wkrótce pojawią się lipy drobnolistne, klony pospolite, wiśnie piłkowane oraz egzotyczny, ale również bardzo odporny na warunki klimatyczne jarząb szwedzki.

Nasadzenia będą realizowane na wielu ulicach miasta. Konkretnie mamy na myśli Dziewińską, Lotniczą, Ostrowską, Okrężną, Chopina, Warszawską, Zagajewskiego, Szpitalną, Bojańczyka, Szczęśliwą, Kościuszki i Chmielną. Każda z tych ulic zyska dzięki temu nowe oblicze oraz niepowtarzalny charakter.

Wykonawca, który zostanie wybrany w przetargu, będzie miał 30 dni na wykonanie prac związanych z nasadzeniem drzew. To oznacza, że Włocławek może być jeszcze piękniejszy i bardziej przyjazny dla mieszkańców już w bardzo krótkim czasie.