Przegląd pogody na nadchodzący tydzień dla mieszkańców Włocławka

Przewiduje się, że najbliższy tydzień we Włocławku przyniesie różnorodną pogodę, z chłodnymi porankami, ciepłymi popołudniami oraz sporadycznymi opadami. Na starcie tygodnia mieszkańcy mogą oczekiwać znacznej chłodnicy – poranne temperatury wyniosą zaledwie 3-4 stopnie, podczas gdy po południu wskaźnik na termometrze powinien pokazać od 10 do 12 stopni.

Jednak w środę aura ulegnie zmianie za sprawą napływającej z południowego zachodu ciepłej masy powietrza, co spowoduje wzrost temperatury nawet do 19-20 stopni. Początkowo może wystąpić ograniczona ilość opadów deszczu. Nocne temperatury utrzymają się powyżej 10 stopni.

Zaś w czwartek i piątek temperatura ponownie pójdzie w dół, osiągając maksimum 15-16 stopni. Nie musimy jednak obawiać się mrozu. Nocne chłody wrócą, a termometry wskażą tylko 5-6 stopni w nocy z czwartku na piątek.

W tym tygodniu słońce będzie przeplatać swoje promienie z chmurami, a opady deszczu będą minimalne – głównie w nocy ze środy na czwartek – jak przekazał Rafał Maszewski, synoptyk.

Przewiduje się również umiarkowany wiatr wiejący z zachodu, ciśnienie atmosferyczne będzie na obniżonym poziomie. Pogoda, zwłaszcza w połowie tygodnia, może niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie.