Zamknięcie nielegalnej sali hazardowej we Włocławku przez KAS

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej z regionu kujawsko-pomorskiego zamknęli w Włocławku punkt, w którym prowadzono nielegalne działania hazardowe. Skonfiskowano 6 nieautoryzowanych maszyn do gier oraz sumę przekraczającą 23 tysiące złotych w gotówce.

Podczas operacji kontrolnej w jednym z pomieszczeń na terenie miasta, przeprowadzonej na podstawie decyzji wydanej przez Prokuraturę Rejonową we Włocławku, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z regionu kujawsko-pomorskiego podejrzewali, że odbywają się tam nielegalne gry hazardowe.

Po wtargnięciu do środka lokalu, udało im się zabezpieczyć 6 maszyn do gier hazardowych, które działały bez odpowiednich zezwoleń. Oprócz tego, skonfiskowali dokumenty, telefony komórkowe, klucze serwisowe oraz ukryte za grzejnikiem i w koszu na śmieci ponad 10 tysięcy złotych.

Dodatkowo, po przeszukaniu domu jednego z zatrzymanych, funkcjonariusze odnaleźli kolejne 13 tysięcy złotych. W wyszukiwaniu gotówki pomógł pies służbowy, specjalnie przeszkolony do tego rodzaju zadań.

Śledczy z Urzędu Celno-Skarbowego z regionu kujawsko-pomorskiego w Toruniu postawili dwóm zatrzymanym zarzut prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Osobom tym grozi teraz grzywna i możliwość kary pozbawienia wolności sięgającej do 3 lat.