Zapraszamy na Włocławskie Senioralia: Seniorzy otrzymują klucze do miasta

Seniorzy z Włocławka mogą się spodziewać zabawy, kultury i integracji podczas piątej edycji ich własnego festiwalu – „Senioraliów”. Zaczynając od wtorku, 17 października, do środy, 18 października, seniorzy będą mogli cieszyć się dwudniowym świętowaniem. Co więcej, wszelkie atrakcje oferowane w ramach Włocławskich Senioraliów są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy na piątą edycję tego wydarzenia, które daje okazję seniorom do świętowania, pokazania swoich talentów i umiejętności oraz do integracji z innymi mieszkańcami Włocławka – mówi biuro prezydenta miasta.

Pierwszy dzień Senioraliów rozpocznie się symbolicznym przekazaniem kluczy do bram miasta seniorom przez prezydenta Marka Wojtkowskiego. Uroczystość ta odbędzie się na Placu Wolności o godzinie 10:45.

Po ceremonii, seniorzy wyruszą w kolorowym korowodzie ulicami miasta i dotrą do Centrum Kultury Browar B. Od godziny 12:00 rozpoczną się tam prezentacje grup artystycznych, które pokażą swoje umiejętności.

Drugi dzień Senioraliów, środa 18 października, upłynie pod znakiem muzyki. O godzinie 15:00 seniorzy będą mogli uczestniczyć w koncercie zespołu Siergieja Kriuczkowa. Koncert odbędzie się w Hali OSiR przy alei Chopina i w jego trakcie przewidziano również zabawę taneczną.

V Włocławskie Senioralia to projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2023. Jest to jeden z wielu działań podjętych przez miasto na rzecz integracji i aktywizacji seniorów.