21-letni mieszkaniec Włocławka zatrzymany za posiadanie pół kilograma narkotyków

Funkcjonariusze policji z Włocławka zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który w swoim domu przechowywał ponad pół kilograma substancji zabronionych – marihuany i psychotropowego środka o nazwie 3-CMC. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Śledczy z Włocławka, którzy specjalizują się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, podejrzewali, że młody mężczyzna może posiadać nielegalne substancje w swoim miejscu zamieszkania. Postanowili więc sprawdzić te domysły, przeszukując pomieszczenia, które były używane przez zatrzymanego. Podczas tej operacji znaleźli tam ponad pół kilograma substancji podejrzanych o bycie narkotykami – susz roślinny oraz zbryloną substancję – jak informuje Joanna Seligowska-Ostatek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Narkotyki zostały natychmiast zabezpieczone i poddane dalszym badaniom. Testy potwierdziły, że to marihuana i zabroniona substancja psychotropowa 3-CMC. W mieszkaniu zatrzymanego funkcjonariusze znaleźli również kilka tysięcy złotych.

Zatrzymany 21-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków – mówi Seligowska-Ostatek. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mimo to, sąd nie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego.