Kierowca stracił życie w tragicznym wypadku pod Włocławkiem

W miejscowości Chełmica Duża, położonej w gminie Fabianki, doszło do dramatycznego zdarzenia drogowego. 43-letni kierowca samochodu osobowego stracił tam życie na skutek dachowania auta.

Tragiczny incydent miał miejsce 27 listopada, w poniedziałkowy wieczór, dokładnie o godzinie 18:00. Na gminnej drodze prowadzącej przez Chełmicę Dużą samochód osobowy z dwoma pasażerami na pokładzie nieszczęśliwie wypadł z jezdni na zakręcie.

Po utracie kontroli nad pojazdem auto przewróciło się i dachowało na sąsiednim polu. Pomimo natychmiastowej interwencji strażaków, którzy rozpoczęli próbę ratowania kierowcy, 43-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu – relacjonuje brygadier Mariusz Bladoszewski, pełniący funkcję oficera prasowego Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Drugi pasażer pojazdu, 35-letni mężczyzna, szczęśliwie uniknął poważniejszych obrażeń. Po badaniach przeprowadzonych przez Zespół Ratownictwa Medycznego nie wymagał hospitalizacji i pozostał na miejscu wypadku – dodaje Bladoszewski.

W akcji ratunkowej uczestniczyły jednostki straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Bogucina i Chełmicy. Na miejscu zdarzenia działała również policja i pogotowie ratunkowe.