34-letni mieszkaniec Włocławka zatrzymany za nielegalną uprawę konopi indyjskich

Podczas akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, 34-letni mężczyzna został aresztowany za podejrzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich na swoim terenie. Zabezpieczono kilkadziesiąt roślin oraz substancję narkotyczną – marihuanę. Po zatrzymaniu, mężczyzna usłyszał zarzuty, a w przypadku skazania grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zaangażowani w działania mające na celu zwalczanie przestępczości związanej z narkotykami z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, mieli powody do podejrzeń, że 34-letni mieszkaniec powiatu włocławskiego prowadzi na swojej posesji nielegalną uprawę konopi indyjskich. Aby to potwierdzić, kilka dni temu zdecydowali się na wizytę u podejrzanego, która potwierdziła ich przypuszczenia.

Materiały zgromadzone podczas wizyty pozwoliły postawić 34-latkowi zarzuty wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za nielegalne prowadzenie uprawy konopi innych niż włókniste oraz za posiadanie marihuany, mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności.