Apel włocławskiej policji: Jesienna ostrożność na drogach i konieczność noszenia odblasków

Jesienie na drogach panują warunki nie sprzyjające bezpieczeństwu zarówno pieszych, jak i kierowców. Właśnie dlatego policja z Włocławka, w tym okresie, wzywa do dodatkowej ostrożności. Wskazują, że zmrok zapada coraz wcześniej, a deszczowe dni są w tej porze roku normą. Takie uwarunkowania pogodowe stwarzają trudności dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze z Włocławka podkreślają znaczenie stosownego dostosowania prędkości do panujących warunków atmosferycznych oraz konieczność dbania o swoją widoczność na drodze.

Policjanci z tego miasta szczególnie apelują o rozwagę na drogach podczas jesieni. Zwracają uwagę, że zmienne warunki na drogach – częste opady deszczu, mgła oraz wcześniej zapadający zmrok, powodują ograniczoną widoczność, co jest wysoce ryzykowne. Na dodatek mokra nawierzchnia i śliska od liści jezdnia sprawiają, że droga hamowania się wydłuża – podkreśla nadkomisarz Joanna Seligowska-Ostatek, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Policjanci z Włocławka zwracają uwagę na konieczność zachowania szczególnej ostrożności oraz dostosowania prędkości do ciągłych zmian warunków na drogach w okresie jesieni.