43-latek z Włocławka zatrzymany po kolizji: był nietrzeźwy i nie posiadał prawo jazdy

Włocławscy funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę w wieku 43 lat, który po spowodowaniu kolizji, będąc pod wpływem alkoholu, opuścił miejsce zdarzenia. Dodatkowo, okazało się, że prowadził pojazd bez posiadania wymaganych do tego uprawnień. Za takie nieodpowiednie działania grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości aż do 30 tysięcy złotych.

Zdarzenie rozpoczęło się w sobotę (11.11.2023) około godziny 10.00 na ulicy Toruńskiej we Włocławku, gdzie doszło do kolizji drogowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kierujący audi uderzył bokiem w pojazd marki opel. Zebrane od świadków informacje wskazywały, że osoba za kółkiem audi odjechała pieszo z miejsca kolizji i mogła być nietrzeźwa. Podczas patrolowania okolicznych terenów, stróże prawa zauważyli mężczyznę, który pasował do rysopisu podanego przez świadków.

Tym mężczyzną okazał się być 43-letni mieszkaniec Włocławka. Po zatrzymaniu został przetransportowany do komendy. Przeprowadzone na nim badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało ponad 2 promile. Dodatkowo, ujawniono, że nie posiada on prawo jazdy.

Gdy mężczyzna wytrzeźwiał, oficerowie śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, 43-latek musi liczyć się z konsekwencjami swojego niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Akta sprawy dotyczącej spowodowania kolizji drogowej oraz prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień trafią do sądu. Za tego typu wykroczenia może mu grozić grzywna nawet do 30 tysięcy złotych.