39-letni mieszkaniec Włocławka oskarżony o handel narkotykami. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności

39-letni obywatel Włocławka został aresztowany przez miejscową policję, która znalazła przy nim istotną ilość substancji narkotycznych. Osoba podejrzana została umieszczona w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w Włocławku mieli podejrzenia, że mężczyzna może przechowywać nielegalne substancje w swoim miejscu zamieszkania. Dlatego postanowili sprawdzić te domysły i przeszukać pomieszczenia, które były używane przez tego mężczyznę.

Ich przypuszczenia okazały się prawdziwe, ponieważ w pomieszczeniach znaleźli susz roślinny o podejrzanym wyglądzie. Przeprowadzone badania potwierdziły, że jest to niemal 200 gramów marihuany.

Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli również kilka tysięcy złotych gotówki.

Dopo zatrzymania, mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania dużej ilości substancji odurzającej oraz jej udostępnienia innej osobie.

Za naruszenie praw ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, mężczyźnie może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policji i prokuratora, sąd już zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.