Modernizacja placówek opiekuńczo-wychowawczych: "Maluch" przechodzi transformację

Pod koniec miesiąca sierpnia miał miejsce przetarg na realizację nowych konstrukcji dla placówek opiekuńczo-wychowawczych. Zadanie to podzielono na dwie osobne części.

W pierwszym etapie, planowana jest budowa mieszkania jednorodzinnego zintegrowanego z częścią usługową. Ten obiekt ma stanąć na ulicy Sielskiej 3 we Włocławku i ma służyć jako placówka opiekuńczo-wychowawcza. Projekt obejmuje także wyposażenie budynku i zagospodarowanie otaczającego go terenu. Drugi element to budowa nowej placówki w lokalizacji na ulicy Lisek.

Zakład Budowlany MS-BUD zwyciężył w przetargu, a wartość ich oferty brutto wyniosła 13 462 797,40 zł.

Prace budowlane są już w toku. Stary plac zabaw został rozebrany, a wszystkie urządzenia z niego pochodzące są teraz przechowywane na terenie II Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopiernika. W miejscu dawnego placu zabaw powstały już ściany nowego budynku. Nowa struktura ma być dwukondygnacyjnym obiektem, bez piwnic, zbudowanym w tradycyjnej technologii. Na dachu obiektu planowana jest instalacja fotowoltaiczna. W tym samym czasie trwa wyburzanie starego budynku.

Wykonawca zapewnia gwarancję i rękojmię na okres 84 miesięcy.