Czujni dzielnicowi przerwali złodziejski proceder w sklepie

Próba kradzieży towaru ze sklepu na terenie powiatu radziejowskiego nie powiodła się, a wszystko za sprawą dwóch czujnych dzielnicowych z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski). Funkcjonariusze, mimo że nie byli na służbie, natychmiast zainterweniowali. W rezultacie 30-letni mężczyzna został ukarany mandatem, a skradzione produkty wróciły na sklepowe półki.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu, kiedy sierż. szt. Michał Kozłowski i sierż. szt. Łukasz Lewandowski z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski) odwiedzili sklep na terenie powiatu radziejowskiego podczas swojego wolnego czasu. Zastał ich tam ostry konflikt między klientem a sprzedawczynią, na co natychmiastowo odpowiedzieli.

Okazało się, że pracownica sklepu starała się powstrzymać nieuczciwego klienta, który usiłował opuścić lokal z towarami, za które nie zapłacił. Dzielnicowi natychmiast zareagowali, zatrzymując mężczyznę i zapobiegając jego ucieczce, aż do momentu przybycia miejscowych funkcjonariuszy policji.

Za próbę kradzieży 30-letni mężczyzna został ukarany mandatem. Skradzione towary – produkty chemii gospodarczej – powróciły natomiast na sklepowe półki, gotowe do ponownej sprzedaży.