Delegacja z Konina dociera do Włocławka, aby zgłębić tajniki działań społecznych w kontekście rewitalizacji

W dniu 30 listopada 2023 roku, miasto Włocławek będzie gospodarzem dla delegacji z Konina. Członkowie Komitetu Rewitalizacji oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Koninie zdecydowali się na wizytę studyjną we Włocławku, mając na celu poznanie bliżej mechanizmów prowadzenia działań społecznych w kontekście procesów rewitalizacyjnych.

Podczas spotkania, planujemy zaprezentować naszym gościom różne aspekty powiązane ze sferą społeczną, które są częścią Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek. Ten strategiczny dokument, określający kierunek działań na lata 2018-2028, jest kluczowym punktem odniesienia dla wszystkich inicjatyw związanych z odnawianiem i modernizacją obszarów miejskich.

Agenda wydarzenia zawiera zarówno elementy stacjonarne jak i mobilne. Część stacjonarna odbędzie się w Starej Remizie – jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na naszej mapie. Ponadto, przewidziany jest również spacer po obszarze objętym działaniami rewitalizacyjnymi. Podczas tej części wizyty, goście będą mieli okazję zobaczyć m.in. Centrum Wsparcia Społecznego, przyszłe Centrum Aktywizacji i Przedsiębiorczości oraz popularną kawiarnię „Śródmieście Cafe”, która pełni ważną rolę w społeczności lokalnej.