Podsumowanie inicjatywy "Drzewko za butelkę" w Włocławku i okolicach: pół miliona butelek PET przekazanych do recyklingu

Anwil SA zakończył realizację ogólnopolskiego projektu „Drzewko za butelkę” na terenie Włocławka i powiatu włocławskiego w 2023 roku. Do akcji ekologicznej przystąpiło prawie 30 placówek edukacyjnych, takich jak przedszkola, szkoły podstawowe oraz żłobki. Dzieci, które wzięły udział w tym projekcie, zebraly łącznie ponad pół miliona butelek PET do recyklingu. To oznacza wzrost o 120 tysięcy butelek w porównaniu do poprzedniego roku. Prezentujemy listę zwycięzców w ramach konkursu.

W 2023 roku odbyła się XXI edycja akcji „Drzewko za Butelkę”. Celem tej akcji jest promowanie edukacji ekologicznej, budowanie społecznej aktywności oraz troska o naturalne środowisko. W ramach tej inicjatywy przeprowadzono zbiórkę butelek PET. Anwil SA jest tradycyjnym organizatorem tego wydarzenia na terenie powiatu włocławskiego.

W bieżącym roku, zaproszenie do udziału w akcji zostało ponownie skierowane do przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu i gminy Włocławek. Po raz pierwszy zaproszenie skierowano również do żłobków – łącznie do udziału w projekcie stanęło 27 placówek.

„Każdego roku obserwujemy zwiększone zainteresowanie akcją „Drzewko za Butelkę”. W niektórych placówkach oświatowych, projekt ten stał się już stałym elementem kalendarza działań edukacyjnych. Anwil SA propaguje tę inicjatywę nie tylko wśród mieszkańców powiatu, ale też wśród swoich pracowników, którzy od wielu lat angażują się w ten ekologiczny projekt” – informuje przedstawiciel Anwil S.A.