SP 23 zaprasza do walki z zanieczyszczeniami w konkursie filmowym "Stop emisjom – moją misją"

Został ogłoszony konkurs filmowy, skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta Włocławek oraz powiatu włocławskiego. Organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 23, a deadline na nadsyłanie prac upływa 26 stycznia 2024 roku.

Komisja konkursowa wybierze pięć najlepszych filmów. Następnie zostaną one umieszczone na YouTube, a ostateczne zwycięstwo determinować będzie liczba wyświetleń każdego z filmów. Terminem kresowym, po którym zostanie podsumowany stan licznika wyświetleń, jest 29 luty 2024 roku, godz. 20:00.

Nagroda główna to coś, co ucieszy każdą szkolną społeczność – 20 rowerów i 20 kasków rowerowych. Organizatorzy serdecznie zapraszają i zachęcają do udziału w konkursie.

Konkurs ten jest elementem projektu „Stop emisjom – moją misją”, którego realizacją zajmuje się Gmina Miasto Włocławek. Projekt ten, sfinansowany z dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, otrzymał dofinansowanie w wysokości 144.000,00zł. Przyznane fundusze pochodzą z programu priorytetowego PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – CZĘŚĆ IV PN. NISKOEMISYJNY TRANSPORT Nr DW23108/ EE–nnt.

Celem projektu jest przeciwdziałanie emisjom poprzez edukację ekologiczną. W ramach niego, uczniów SP 23 obejmują prelekcje i warsztaty ekologiczne. W planie są także wycieczki rowerowe po trasach rowerowych wokół Włocławka. Ponadto, SP 23 otrzymała 30 rowerów z kaskami, które mogą być wypożyczane przez inne szkoły. Projekt realizowany jest od września 2023 do maja 2024 roku.