Trwają prace przy przebudowie zabytkowego mostu nad Zgłowiączką

Aktualnie jest w trakcie realizacji projekt przebudowy zabytkowego mostu położonego nad rzeką Zgłowiączka, na wysokości ulicy Wyszyńskiego. Firma Want z Tczewa, która zajmuje się tym zadaniem, przeprowadza równocześnie prace przygotowawcze do instalacji rusztowania w nurcie rzeki.

Wartość inwestycji, której celem jest przebudowa owego mostu, wynosi 9,6 miliona złotych. Przedsięwzięcie to nie tylko obejmuje same prace budowlane, ale również konstrukcję przejścia dla pieszych i rowerzystów. Nowy ciąg komunikacyjny połączy Park im. Henryka Sienkiewicza z Bulwarami.

Szereg prac wykonywanych jest na moście, między innymi: wzmocnienie jego konstrukcji i skarp, renowacja ceglanej okładziny, wymiana ceglanych murków balustrady na metalowe oraz aplikacja nowej nawierzchni na drogę i chodnik. Dodatkowo realizowane są prace przy budowie tunelu.

Ulica Wyszyńskiego jest obecnie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ulicami Gdańską a Piwną. Mimo to, ulice Gdańska i Piwna są nadal dostępne dla kierowców. Planowany termin zakończenia prac to koniec lipca przyszłego roku.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do montażu rusztowania w nurcie rzeki Zgłowiączka, które ma na celu zabezpieczenie istniejącego sklepienia pod mostem drogowym. Równocześnie prowadzone są prace ziemne w miejscu, gdzie powstanie nowy tunel – informuje były zastępca prezydenta Włocławka ds. inwestycji, Krzysztof Kukucki.

Dofinansowanie na przebudowę mostu nad Zgłowiączką oraz budowę tunelu pod ulicą Wyszyńskiego zostało pozyskane przez Włocławek ze środków Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Środki te zostały przyznane w ramach projektu „WŁOCŁAWEK MIASTO NOWYCH MOŻLIWOŚCI. Tutaj mieszkam, pracuję, inwestuję i tu wypoczywam”.