50-latek i 59-latek z Włocławka oskarżeni o kradzież kabla telekomunikacyjnego – mogą spędzić 8 lat za kratkami

Niedawno, włocławscy stróże prawa ujęli dwóch mężczyzn w wieku 50 i 59 lat, którzy mieli na swoim koncie przestępstwo polegające na kradzieży 100 metrów przewodu służącego do telekomunikacji. Zarzuty już im postawiono, a teraz muszą zmierzyć się z możliwością otrzymania surowej kary – nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Całe zajście miało miejsce w ciemną noc przez poniedziałkiem a wtorkiem (6/7.11.23). To właśnie wtedy dyżurny włocławskiej jednostki policji otrzymał informację dotyczącą kradzieży przewodu telekomunikacyjnego. Bez wahania wysłał na miejsce incydentu ekipę wywiadowczą.

Mundurowi przybyli na miejsce szybko i przeprowadzili rozmowę ze zgłaszającym całą sytuację. Okazało się, że nieopodal studzienki telekomunikacyjnej uciekło dwóch mężczyzn, którzy mogli być sprawcami kradzieży. Policjanci natrafiłi niedaleko od miejsca zdarzenia na narzędzia, które mogły posłużyć do otworzenia studzienki i przecięcia kabla. Na ziemi leżał również skradziony przewód.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych informacji sporządzili rysopisy nieznajomych i przystąpili do poszukiwań w okolicy. Po pewnym czasie natrafili na podejrzanych. Przy próbie ucieczki na widok radiowozu, mężczyźni zostali prędko zatrzymani.

Zostało podjęte decyzję o przewiezieniu 50-letniego i 59-letniego mężczyzny do komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia postawiono im zarzuty. Jeśli zostaną uznani za winnych kradzieży elementu sieci telekomunikacyjnej i spowodowania zakłócenia jej działania, grozi im nawet 8 lat pozbawienia wolności.