Upadek przestępczego syndykatu sutenerów – dochody z ich działań zaskakują

Trzej podejrzani o przynależność do grupy przestępczej zarabiającej na prostytucji zostali zatrzymani przez policjantów z rzeszowskiego CBŚP. Przez ostatnie lata członkowie tej grupy prowadzili swoje nielegalne praktyki, operując w stolicy z tzw. „mieszkaniówek”.

Z informacji uzyskanych przez śledczych wynika, że podejrzani prowadzili agencje towarzyskie działające w mieszkaniach na terenie Warszawy przez kilka ostatnich lat. Policja podaje, że prawdopodobnie w różnych „mieszkaniówkach” świadczyły usługi kilkadziesiąt kobiet.

Członkowie grupy przestępczej rekrutowali kobiety za pomocą stron internetowych. Wśród nich były Polki i Ukrainki. Dla kobiet organizowano miejsca pracy, sesje zdjęciowe, transport do klientów oraz zapewniano im bezpieczeństwo. Za te usługi kobiety oddawały połowę swoich zarobków.

Śledczy oszacowali, że miesięczne dochody grupy mogły sięgać nawet 90 tysięcy złotych. Uzyskane w ten sposób pieniądze były inwestowane w nieruchomości na terenie województwa mazowieckiego.

Trzy osoby zostały zatrzymane w Warszawie i Toruniu. Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP, wspierani przez policjantów z Zarządu w Warszawie CBŚP, przeprowadzili aresztowania. W czasie przeszukań zabezpieczono blisko 40 tysięcy złotych, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, pałkę teleskopową oraz luksusowe zegarki.

Trzy zatrzymane osoby, dwie kobiety i jeden mężczyzna w wieku od 36 do 60 lat, zostały doprowadzone do prokuratury. Przedstawiono im zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Policja zabezpieczyła również mienie o wartości blisko miliona złotych, które może być przeznaczone na poczet przyszłych kar dla podejrzanych.