34-latek podejrzany o dokonanie rozboju w centrum Włocławka aresztowany przez policję

Po krótkim czasie od przyjęcia zgłoszenia o zdarzeniu, funkcjonariusze policji zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o przestępstwo rozboju w śródmieściu Włocławka. Napastnik niespodziewanie zaatakował pewną przechodzącą kobietę, stosując wobec niej siłę fizyczną, po czym skonfiskował jej telefon komórkowy i uciekł z miejsca zdarzenia. Wobec mężczyzny, sąd zdecydował nałożyć środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.

Incydent miał miejsce podczas nocy z soboty na niedzielę (16/17.12.2023) w centralnej części miasta Włocławek. Dwóm przechadzającym się tam kobietom przytrafiło się niefortunne spotkanie z agresywnym nieznajomym mężczyzną, który skupił swoją agresję na jednej z nich. Sprawca przemocowo zaatakował pokrzywdzoną, przejął jej telefon komórkowy i opuścił miejsce zdarzenia.

Po otrzymaniu informacji o incydencie, dyżurny natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia patrole policyjne. Policjanci, mający do dyspozycji rysopis sprawcy oraz kierunek, w którym się oddalił, szybko go zauważyli i zatrzymali. Sprawcą okazał się być 34-letni mężczyzna. W momencie zatrzymania posiadał przy sobie telefon komórkowy, który niedawno zabrał napadniętej kobiecie.

Zatrzymany mężczyzna został przetransportowany do komendy policji, gdzie poddany został procesowi trzeźwienia – miał we krwi 1,3 promila alkoholu. Po tym funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał postawione mu zarzuty.

Decyzja o zastosowaniu aresztu tymczasowego wobec podejrzanego zapadła na wczorajszym posiedzeniu sądu (19.12.2023).