Nowy radiowóz dla policjantów w Brześciu Kujawskim dzięki wsparciu lokalnych samorządów

Wydarzyło się coś wyjątkowego w Komisariacie Policji w Brześciu Kujawskim – dowódca jednostki odebrał nowy radiowóz, oznakowany i gotowy do służby. To nie była jednak zwykła ceremonia przekazania. Do jej realizacji przyczyniły się bowiem instytucje samorządowe, które współfinansowały ten zakup.

Nowym nabytkiem jest Kia Sportage, która została oficjalnie przekazana do służby 18 grudnia 2023 roku. Pojazd prezentuje się w nowych, świeżo nałożonych barwach. Uroczystość miała miejsce przed budynkiem Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim i zgromadziła liczne grono osób. Byli tam nie tylko dowódcy jednostki z Włocławka i Brześcia, ale także przedstawiciele władz samorządowych, którzy zdecydowali się wesprzeć tę inicjatywę finansowo.

Policję w tym szczodrym geście wsparli: Starosta Powiatu Włocławskiego – Pan Roman Gołebiewski, Burmistrz Brześcia Kujawskiego – Pan Tomasz Chymkowski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Brześciu Kujawskim – Panem Piotrem Stannym oraz Wójt Gminy Lubanie – Pani Larysa Krzyżańska. Ich wkład pozwolił na zakup nowego radiowozu, co bez wątpienia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

Mł. insp. Anna Kochowicz, Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku, podczas uroczystości zawdzięczyła przedstawicielom samorządu powiatowego i lokalnym samorządowcom z Brześcia Kujawskiego i Lubania za ich wsparcie. To dzięki ich hojności możliwy był zakup nowego radiowozu. Drugą połowę kosztów pokryła Komenda Główna Policji.

Nowo nabyty radiowóz ma służyć do zadań na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin, które należą do obszaru działania Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim.