Imieniny Mikołaja Kopernika w Centrum Kultury Browar B. z teleskopami i mobilnym planetarium

Za niespełna rok, 6 grudnia 2023 roku, młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z Włocławka będzie miała okazję obchodzić imieniny Mikołaja Kopernika w Centrum Kultury Browar B. Organizatorzy przygotowują wiele atrakcji, wśród których znajdą się pokazy teleskopowe, mobilne planetarium oraz możliwość stworzenia własnych kosmicznych magnesów i breloczków.

Całe wydarzenie jest organizowane we współpracy z Piotrem Majewskim, redaktorem naczelnym i dziennikarzem Radia Teleskop. Jego misją jest propagowanie astronomii wśród najmłodszych. Piotr Majewski przewidział również specjalną prelekcję na temat patrona roku 2023 – Mikołaja Kopernika, podczas której opowie o jego życiu i osiągnięciach naukowych.

Centrum Kultury Browar B. zaprasza do udziału w tych obchodach zarówno grupy zorganizowane, jak i pojedyncze osoby. Planetarium będzie dostępne dla wszystkich odwiedzających centrume w godzinach popołudniowych, między 16:00 a 18:00.

Aby uczynić to wydarzenie jeszcze bardziej atrakcyjnym, organizatorzy planują również wystawę astrofotografii autorstwa Piotra Majewskiego. Dla najmłodszych przygotowano model rakiety Saturn 5, zbudowany w całości z klocków Lego. Wszystko to dostępne będzie za niewielką opłatą – bilety kosztują 7 zł i można je nabyć w kasie Browaru B.