Napastnik atakujący na klatce schodowej został zatrzymany po dwudniowych poszukiwaniach

36-letni mężczyzna dokonał napaści na kobietę w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Olszowej, gdzie wyrwał jej torebkę. Funkcjonariusze z Włocławka, którzy zajmowali się sprawą, zatrzymali go po upływie dwóch dni.

Informacje o przestępstwie, które miało miejsce poprzedniego wtorku (19.12) około godziny 13:00 we Włocławku, zostały udostępnione publicznie przez policję dopiero teraz. Napastnik zaatakował swoją ofiarę w klatce schodowej bloku na ulicy Olszowej, gdzie siłą odebrał jej torebkę i uciekł z miejsca zdarzenia.

Sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z włocławskiej policji relacjonuje: „Policjanci niezwłocznie podjęli intensywne działania mające na celu aresztowanie sprawcy tego brutalnego napadu. Wykonali dogłębną analizę wszystkich aspektów sprawy, przesłuchiwali potencjalnych świadków, a także zapewnili nagrania z kamer monitoringu, które były następnie dokładnie sprawdzane i analizowane. Dzięki tym intensywnym działaniom udało się zidentyfikować osobę związaną ze sprawą oraz odzyskać skradzioną torebkę wraz z dokumentami.”

Po dwudniowych poszukiwaniach, funkcjonariusze natrafili na ślad prowadzący do 36-letniego mieszkańca Włocławka. Mężczyzna został aresztowany przez nich w czwartek (21.12) w centrum miasta i przetransportowany do aresztu.

W piątek (22.12), policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut dokonania napadu rabunkowego, za co grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. Tego samego dnia sąd uwzględnił wniosek śledczych i zdecydował o tymczasowym umieszczeniu 36-latka w areszcie na najbliższe trzy miesiące.